Kyselina hyaluronová: Přírodní bojovník proti vráskám

O kyselině hyaluronové jste už pravděpodobně slyšeli. Víte ale odkud pochází a co všechno dokáže s naší pokožkou?

Kyselina hyaluronová je polysacharid, který přirozeně najdeme v těle lidí i zvířat, kde tvoří jednu z hlavních složek mezibuněčné hmoty. Nejvíce jí je v pokožce, pojivových tkáních, očním sklivci i v nervových tkáních. Její hlavní funkcí je zadržování vody v tkáních, a nutno podotknout, že je k tomu uzpůsobená perfektně – vody dokáže totiž pojmout až tisícinásobek své hmotnosti. A právě to z ní dělá jednu z nejoblíbenějších přísad kosmetických produktů.

Účinky kyseliny hyaluronové na pleť

Zatímco mladá pokožka se dokáže hydratovat sama, po 25. roce života se tato schopnost začne pomalu vytrácet a pleť postupně ztrácí svou pružnost. A právě s tím kyselina hyaluronová dokáže pomoct. Díky své schopnosti vázat na sebe vodu hydratuje pokožku do hloubky a účinně zabraňuje dalšímu vypařování vlhkosti. Na hydratované pokožce se netvoří nové vrásky a ty stávající se pravidelným používáním přípravků s obsahem kyseliny hyaluronové částečně vyhladí. Tím ale výhody nekončí. Díky ochrannému filmu, který dokáže na pokožce vytvořit, posiluje kožní bariéru a funguje jako ochrana proti bakteriím a virům. Pokud je pokožka poraněná, může dokonce urychlit i hojení ran.

Co se s pokožkou děje při stárnutí?

Jakmile pokožka přichází o schopnost samohydratace, ztrácí postupně kožní škára pružnost. Škáru tvoří síť kolagenových a elastických vláken, která má elasticitu na svědomí. V momentě, kdy mizí přirozená schopnost vázat na sebe vodu, začínají se tvořit vrásky. Také se zvyšuje prostupnost chemických látek, virů i bakterií. Na to, jak rychle pokožka stárne nemá ovšem vliv pouze věk, ale také UV záření i povětrnostní podmínky. Kvalitní péče se tak vyplatí v jakémkoli věku. A to platí jak pro ženy, tak i pro muže.

Správná péče o pleť bod po bodu

Abyste mohli účinky kyseliny hyaluronové (někdy ji můžete najít také pod názvem hyaluronát sodný) pocítit naplno, doporučujeme pravidelné používání kosmetických přípravků právě s touto látkou.

Samotné krémy ale nestačí. Aby se účinné látky obsažené v pleťovém krému mohly co nejlépe vstřebat, je potřeba pleť nejprve vyčistit od nečistot ve formě make-upu, potu i odumřelých kožních buněk. Pleťové tonikum s kyselinou hyaluronovou tuto službu provede na výbornou.

Každý den, ideálně ráno a večer, naneste na pleť tenkou vrstvu pleťového krému. Jeho účinek můžete zesílit použitím omlazovacího séra, které obsahuje výrazně koncentrovanější aktivní látky.

Pravidelnou péči ještě posílíte používáním pleťové masky s kyselinou hyaluronovou, která odstraní pocit suchosti a napětí pokožky už během několika minut.

Je kyselina hyaluronová vhodná pro všechny?

Výhodou kyseliny hyaluronové je to, že je tělu vlastní a tím pádem obvykle nezpůsobuje žádné nežádoucí účinky nebo alergické reakce. Při kožním podání se tak nemusíte bát žádných omezení.

Zpět do obchodu